пара біля річки

Якщо у вашому шлюбі з’являються деякі ознаки байдужості, є кілька речей, які ви повинні з’ясувати якомога швидше. Ось список кроків, які ви можете зробити сьогодні, щоб виправити ваші стосунки, і порекомендуйте книги про стосунки, які можуть надати неоціненну допомогу.

Що таке байдужість?

Байдужість у стосунках проявляється найчастіше у випадку тривалих пар. Емоційна близькість і близькість, які пов’язували нас із нашим партнером, ніби спливають, і ми самі відчуваємо, що наші стосунки перегоріли. Байдужість найчастіше з’являється тоді, коли після довгих років спільного життя партнери втрачають інтерес один до одного (або його втрачає тільки один із них). Що важливо, йдеться не тільки про сексуальну сферу, а й про неї. Відсутність інтересу також поширюється на такі аспекти повсякденного життя, як робота, проблеми або успіхи в кар’єрі партнера, стосунки з сім’єю та друзями, хобі та інтереси, загальне самопочуття.

Найпоширенішими симптомами байдужості є найпоширеніші симптоми байдужості:

  • сексуальна фригідність;
  • відсутність інтересу до життя партнера;
  • неготовність доставляти партнеру маленькі задоволення;
  • небажання думати про спільні плани;
  • зростаюче роздратування присутністю партнера;
  • підвищене бажання бути без нього;
  • відсутність турботи і підтримки в повсякденних обов’язках.

Суперечки у стосунках не обов’язково мають виникати в разі байдужості. Суперечки та різкі обміни думками найчастіше відбуваються, коли обидві сторони емоційно залучені в ситуацію. Байдужість, з іншого боку, характеризується відсутністю емоцій, а не їх надлишком. Можливо навіть, що спровокувати суперечку буде складно, бо партнер повністю втратив інтерес до наших дій. Однак відсутність аргументів не означає, що байдужість не є болючим етапом, через який проходять багато пар. Іноді стадія байдужості може тривати навіть роками. Чи можемо ми що-небудь зробити, коли в наші стосунки вкрадається байдужість? Доброю новиною є те, що це абсолютно так!

Що таке байдужість у стосунках?

Байдужість у стосунках може бути спричинена різними причинами, і довга охорона стосунків – лише одна з них. Почуття байдужості зазвичай з’являється як наслідок давнього розчарування, роздратування і навіть гніву. Партнер, який тривалий час не виправдовував наших очікувань, від самого початку викликав гнів своєю поведінкою, що, однак, не призводило до зміни поведінки. Нарешті, на етапі відставки настали смиренність і розчарування. Таким чином, це означає, що в більшості випадків у пар, які відчувають байдужість, були проблеми в спілкуванні задовго до того, як їхні почуття згасли. Для таких людей у подружній або парній терапії зазвичай виявляється, що один або обидва партнери використовували обвинувальне, засуджувальне або критичне спілкування.

Шлюб, у якому проявилася байдужість, – явище, на жаль, не рідкісне. Проблеми в спілкуванні стосуються величезної кількості стосунків, і пари, готові їх опрацювати під наглядом фахівця, зустрічаються рідко. Однак є кілька кроків, які ви можете зробити, щоб пробудити почуття у вашому шлюбі. Але пам’ятайте, для танго потрібні двоє! Щоб усе підприємство увінчалося успіхом, ви обоє маєте бути рівною мірою залучені в процес.

Що робити, якщо ваш партнер байдужий?

Байдужий партнер може змусити нас засумніватися у своїй самооцінці та постійно почуватися скривдженим. Поширеною помилкою на цьому етапі стосунків є ототожнення себе з роллю жертви. Натомість ми маємо чітко повідомляти про свої потреби та намагатися уявити проблему іншого боку якомога точніше. Для цього насамперед почніть використовувати повідомлення “Я”. Хоча це може звучати егоїстично, це всього лише видимість. Повідомлення “Я” дозволяє нам беззастережно представити нашу суб’єктивну точку зору.

Приклад:

Повідомлення “ВИ”: “Ти ігноруєш мене, і мої почуття для тебе взагалі не мають значення!”

“Я”-повідомлення: “Я відчуваю, що мене ігнорують, і мені здається, що вам байдуже до моїх почуттів”.

Завдяки цій невеликій зміні в спілкуванні замість того, щоб звинувачувати іншу сторону в поганих намірах від самого початку, ми говоримо про свої почуття та емоції, які, як наслідок подальшої розмови, змусять нас шукати їхні джерела. Якщо ви плануєте розповісти одне одному про свої почуття, які можуть викликати бурхливу реакцію, також непогано почати розмову з більш легких тем. Пам’ятайте, що спілкування, сповнене співпереживання і відкритості іншим людям, – це мистецтво, яке можна вдосконалювати роками. Хоча це трудомістко, його результати, безумовно, винагородять вас за всі зусилля.

Сімейна терапія або терапія пар, безумовно, буде найкращим рішенням у цій ситуації. Іноді присутність фахівця з комунікацій із психологічною підготовкою, який допомагає нам побачити всю ситуацію з нового погляду, може творити дива. Додатковою перевагою цього рішення є те, що за визначенням у ньому мають брати участь обидві людини. Однак якщо з різних причин ви не плануєте найближчим часом іти на терапію, варто скористатися допомогою професіоналів по-іншому.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *